12.Vodafone İstanbul Yarı Maratonu


1987 yılında ilk olarak hayata geçirilen Haliç Maratonu, 7 defa düzenlenilmesinin ardından 1993 yılında sona ermişti. 25 Nisan 2010 tarihinde bu organizasyon tekrar canlandırılarak 8. Haliç Maratonu 1.500 sporcu ile koşulmuştu. 

27 Nisan 2010 tarihinde organizasyona Vodafone'un sponsor olmasıyla bilrlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul Yarı Maratonu ismi verildi.

Bu yıl koşulan 12.İstanbul Yarı Maratonu, dünya maratonları kategorisinde ilk defa Altın Kategori'de koşularak dünyanın sayılı yarı maratonları arasına girmeyi başardı. 

***

Hava güzel, insanların enerjisi güzel. Güneşli bir pazar gününde güzel İstanbul'un tarihi yarımadasında koştuğumuz 12.İstanbul Yarı Maratonu yine çok renkli görüntülere sahne oldu. Koşunun 10 Km kategorisine değerli dostum Şehmus Kayran ve sevgili kardeşimiz Eymen ile birlikte katıldık.


Yenikapı'dan başlayan koşumuz sahilden Sirkeci'ye 5 km boyunca devam etti. Sirkeci Sahilinden geri dönüş yolu ile toplam 10 km olarak yine Yenikapı'da sona erdi. 


Çok fazla antrenman yapma imkanı bulamasak da 10 km koşusunu sorunsuz ve planladığımız derece ile tamamlamayı başardık. Güzel bir pazar gününde sporumuzu da yapmış olduk, deniz havası da almış olduk. Bu güzel günün anısına madalyalarımızı da boynumuza takınca daha bir keyiflendik.. :)


Maraton organizasyonlarının çok ayrı bir havası oluyor. Bütün stresinizi, sıkıntınızı burada koşarak atabiliyorsunuz. Koşmayı ve spor yapmayı seven herkesin en azından 10 km koşularına katılmalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Kısacası;

Spor için koşun, sağlıklı yaşamak için koşun, keyif almak için koşun...

Koşu sonrası yaptığımız soğuma hareketlerinin ardından yumulduğumuz armut koltuklardan uzun bir süre kalkmak istemediğimiz doğrudur :)


Yenikapı'dan sevgilerle...

30.04.2017
Caner ÇELİK

Fotoğraflar : Caner ÇELİK.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Yazı hakkındaki fikir ve görüşlerinizi yazının altına yorum yaparak paylaşırsanız çok sevinirim. Ayrıca bölgeye gezi planı yapacaklar sorularını paylaşabilirler. Elimden geldiğince yardımcı olmaktan zevk duyarım.

Gezilerim sırasında anlık paylaşımlarımı yazılardan önce İnstagram'dan yapıyorum. Dilerseniz sosyal medya hesaplarımdan paylaşımlarımı takip edebilirsiniz.

Bu yazıda  İstanbul Yarı Maratonu, İstanbul Half Marathon, Haliç Maratonu, İstanbul Maratonu, İstanbul Yarı Maratonu 10k, İstanbul Yarı Maratonu 21k, İstanbul Yarı Maratonu Kroki, İstanbul Koşuları konularına yer verdik. Umarım beğenmişsinizdir.

Sosyal Medya Takip
   
Bu Yazıyı Paylaş:  Facebook Twitter Google+

0 Yorum:

Yorum Gönder

En Çok Okunanlar