Ben Kimim?

 Geenti Caner

4 Şubat 1907 İstanbul doğumluyum. Doğum tarihimi 1907 olarak yazmam yaşımı gizlemek isteğimden değil, iyi bir Fenerbahçe taraftarı olduğumdandır. Ama tabi 108 yaşında da değilim.. :)

1999 yılında Mehmet İhsan Mermerci And. Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin kapısından girdiğimden beri Turizm sektörü içerisindeyim. Lise yıllarında otelcilikten sıkılana kadar İstanbul’un çeşitlik büyük otellerinde staj ve çalışma hayatımı sürdürdüm.

2003 yılında İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünü kazanmamla birlikte turizmin seyahat acentacılığı kısmına bulaştım. Türkiye’nin en büyük seyahat acentalarında yurtiçi ve yurtdışında rehberlik ve bölge yöneticiliği yaptım. 2006 yılı itibariyle işimle entegre bir biçimde Gezi, etkinlik ve organizasyon faaliyetlerimi yürütmek için “Gezenti” yi kurdum. 2009 yılı itibariyle gezdiğim ve gördüğüm yerleri kişisel gezi yazılarıma dökmeye başladım ve ayrıca blog yazarlığı yapmaya başladım. 2011 yılında mesleğimde yönetici konumuna geldim ve 4 yıl ara verdiğim blog yazarlığıma 2015 yılında bu blogu açarak kaldığım yerden devam ediyorum. Arkadaşlarımla, gruplarla ve yanlız yaptığım gezileri sizlerle paylaşarak buraları size yaşatmayı hedefliyorum. 

Seyahat etmek, daha önce görmediğim yeni yerlere gitmek, doğa sporları yapmak, maraton koşmak, fotoğraf çekmek ve maket yapmak en büyük hobilerim arasında. Ayrıca 1997-2005 yılları arasında lisanslı sporcu olarak Satranç sporu ile uğraştım. Ulusal ve uluslar arası turnuvalara katılıp çeşitli dereceler aldım. Satranç’ı bıraktıktan sonra 2010 yılı itibariyle hobi olarak ilgi duyduğum Tavla’da ulusal ve uluslar arası turnuvalara katılmaya başladım. Günümüz itibariyle İstanbul Tavla Spor Kulübü Derneği’ne bağlı olarak büyük turnuvalarda ve bölgesel liglerde tavla oynamaya devam ediyorum.

Onun dışında yuvarlanıp gidiyoruz işte.. :)


0 Yorum:

Yorum Gönder

En Çok Okunanlar