Marmaris'te 'Jeep Safari'


Marmaris'te tatil yapıyorsanız ve bir gününüzü Marmaris çevresinde eğlenceli bir aktivite yapmak istiyorsanız Jeep Safari Turu ilk tercihiniz olmalıdır. Her yaştan insanın keyifli vakit geçirebileceği güzel bir aktivitedir Jeep Safari. 

Türkiye'de jeep safarinin en kapsamlı şekilde yapılabileceği iki bölge bulunuyor Fethiye ve Marmaris. Bu yüzden Marmaris'te tatil yapanlar kesinlikle programlarına jeep safari turunu dahil etmelidirler.

Sizlere bu yazıda 2 farklı grupla yaptığımız Marmaris Jeep Safari turumuzu anlatacağım. Marmaris'te yapılan jeep safari turları hakkında fikir sahibi olmanız için yaptığım bu derlemeyi umarım keyifle okursunuz.


                         
Öncelikle tura başlamadan bol miktarda su stoğu yapmanızı tavsiye ederim. Eğlenceli bir grupla birlikte iseniz safari içinde yapacağınız su savaşlarında iddalı takımların arasında bu şekilde yerinizi alabilirsiniz. Yanınızda 5 litrelik birkaç damacana şişe su ve hatta olayı biraz daha abartırsak su balonları getirmenizi tavsiye ederim. Böylelikle su savaşlarında sıra dışı bir rakip olabilirsiniz :)

Turumuza Marmaris şehir merkezinden başlıyoruz. Tur şirketleri sizleri Jeep'ler ile kaldığınız otellerden alıyor ve Jeep Safariye katılacak tüm araçlarla buluşma noktasına götürüyor. Burada kısa bir tanışma ve tur hakkında bilgiler veriliyor.

Tur boyunca sizle birlikte olan şoförünüzle iletişiminiz çok önemli. Unutmayın ki direksiyon onun elinde ve keyifli br tur geçirmek için onunda büyük payı olacak. Biz ise şoförümüz Şenol abimiz ise daha ilk dakikadan can ciğer olduk.. :)

Toplandığımız alandan ayrıldıktan sonra tüm Jeep'ler sıra halinde tura başlıyoruz. Turumuzun ilk kısmında muhteşem bir marmaris manzarası eşliğinde Hisarönü bölgesine doğru tırmanışa geçiyoruz..

Marmaris Manzara
Asparan OffRoad

Virajları tırmanmamızın ardından Asparan bölgesine ulaşıyoruz. Asparan'ın doğal güzelliği arasında OffRoad parkurumuza geliyoruz. OffRoad trafiğe kapalı bir bölge. Burası Jeep, Quad, Buggy ve At safari turları için çok uygun bir bölge.

Burada jeeplerimiz ile engebeli yollardan, sulardan ve çamurlardan geçerek kendimizi çok keyifli bir aksiyonun içinde buluyoruz.

Jeep Safari OffRoad

OffRoad'ın şüphesiz ki en güzel kısmı su savaşları..

Burada jeep safari'ye katılan tüm misafirlere su tabancaları kiralanıyor. OffRoad boyunca yapılacak su savaşlarında eğlencenin tadını çıkarmak ve savunmasız kalmak istemiyorsanız bu su tabancalarından kiralamanızı tavsiye ediyorum :) Tabanca kiralama ücretleri ortalama 10-15 TL arasında değişiyor. Herkes tabancasını aldıktan sonra jeep'ler arasında büyük eğlence başlıyor..

Su Savaşları

Su Savaşları
                               
Su Savaşları
                             
Jeep Safari turunuz gün boyunca kameramanlar tarafından kaydediliyor ve gün sonunda fotoğraf ve videolarınızı ekstra ücret ödeyerek alabiliyorsunuz. Şüphesiz ki bu su savaşları sırasında en çok mağdur olan kişiler de bu kameraman arkadaşlarımız oluyor. Tüm jeep'lerden kameramanlara su sıkma alışkanlığı yıllardır devam etmekte. Ama biz kameramanımıza hiç su sıkmıyoruz, onu seviyoruz.. :)

Jeep Safari Kameraman
     
Su savaşları OffRoad parkuru boyunca yaklaşık olarak 1 saat sürüyor. Çünkü trafiğe açık olan ana yola çıktığımızda Jandarma tarafından izin verilmiyor. Bunun nedeni ise tura katılan birçok kişinin sivil araçlara su sıkıp taciz etmeleri :)

Değirmenyanı köyünde bir alışveriş molası veriyoruz. Burada kiraladığımız su tabancalarını geri iade ediyoruz ve biraz dinleniyoruz.

                                
                                     
Molamızın ardından Hisarönü köyüne ulaşıyoruz ve buradan Orhaniye yönüne ilerliyoruz. Yolun bu bölümünde Orhaniye, Selimiye ve Bozburun yönüne gideceklerin dikkat etmesi gereken bir tabela var. Bu tabelayı kaçıran sürücüler kendilerini Datça'ya yakın bir yerlerde bulabilirler. Çünkü bu tabela Datça yarımadasına girmeden önceki son çıkış.

Bozburun Sapağı

Yolumuzun üzerinde bizi ilk olarak Orhaniye (Kızkumu) manzarası karşılıyor. Hisarönü Körfezi'nin bu güzel sahil yolundan ilerleyerek devam ediyoruz. Sonraki durağımız bölgenin en önemli turizm noktalarından biri olan Turgut Şelalesi.

Kızkumu Marina
                               
Turgut Şelalesine Turgut köyünü biraz geçince yaklaşık 5 dk ileride bulunuyor. Şelale tabelasını gördüğünüzde sola doğru uzanan hafif bir rampa ile toprak yoldan şelaleye doğru ilerliyoruz.

Jeep Safari Turgut Şelalesi
                               

Turgut Şelalesi

Bu toprak yolun sonunda yemyeşil ağaçların arasında muhteşem bir bölüme geliyoruz. Araçlarımızdan inip biraz daha yukarıda bulunan şelaleye doğru ilerliyoruz. Burası sanki bir oksijen deposu gibi, mis gibi havayı içinize çekerek ciğerlerimize güzel bir ödül veriyoruz..  

Turgut Şelalesi
                              

Şelaleye giden sağ ve sol yürüyüş parkurları çitler ile çevrilmiş durumda ve arasından bir dere geçiyor. Bu akarsuyun buz gibi suya dokunmak size çok iyi gelecek. Başta biraz çekinseniz bile korkmayın, girince alışırsınız :)

Biraz yukarıda Şelalenin ilk kısmına geliyoruz. Burada biraz adrenalin seviyorsanız yukarıda bulunan kayadan kendinizi aşağıya bırakabilirsiniz. Evet "Atlamak Yasaktır" yazıyor biliyorum ama kimse bu uyarıyı dikkate almıyor. Geçmişte yaşanan bazı ufak kazalardan dolayı koyulmuş bir uyarı tabelası ama yine de dikkat etmekte yarar var. 

Turgut Şelalesi
                             
Tabiki ben de atlıyorum :)
                             
Şelale'de bütün ekip atlayıp kendimizi soğuk suya bıraktıktan sonra tekrar aşağıya iniyoruz. İlk gittiğimiz bölümde oturup bir şeyler yiyip içebileceğiniz ve dinleneceğiniz ufak bir işletme bulunuyor. 

Burada Turgut Köyü'ne ait birçok yöresel lezzet, köy ürünleri ve hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz. Ayrıca buraya ilgi çekmek amacıyla bir Bukalemun getirmişler. Daha önce hiç bu hayvanı görmemiş ve bu hayvana dokunmamış kişiler için bu arkadaş da ilgi odağı oluyor. 

Bilen bilir hayvanlar ile çekildiğim fotoğraflar meşhurdur. Yılan hariç bütün hayvanlarla fotoğraf çekilmek hobilerim arasındadır :)

Bukalemun dostum ile hoş dakikalar :)

Turgut Şelalesindeki zamanımız bitiyor ve araçlarımıza atlayıp öğle yemeği için Turgut Köyü'ne geçiyoruz. 

Burada anlaşmalı bir restaurant'ta yemekleri 3 seçenek ile yemeniz mümkün. Köfte ve Tavuk menülerinin yanı sıra vejeteryan misafirler için Omlet seçeneği de sunuluyor. Yüzerek, savaşarak ve yürüyerek kaybettiğimiz enerjimizi burada lezzetli yemekler eşliğinde tüm ekip geri topluyoruz :)

Yemekteyiz :)
Yemeğimizin ardından araçlarımıza binip turumuza devam ediyoruz. Tekrar geldiğimiz Orhaniye yönüne devam ederek az önce yanından geçtiğimiz Kızkumu'na uğruyoruz.

Kızkumu (Orhaniye)

Kızkumu, Marmaris'in en önemli turizm noktalarından bir tanesi. Marmaris'e geldiğinizde görmeden geri dönmemeniz gereken bir yer. Buranın özelliği denizin içerisinde 400 metre boyunca uzanan doğal bir kum yoluna sahip olması ve insanların bu kum yolu üzerinde 400 metre boyunca yürüyebilmesi.

Uzaktan baktığınızda insanları sanki denizin üstünde yürüyormuş gibi görüyorsunuz bu da buranın en ilginç özelliklerinden biri. Bir de tarihi bir aşk hikayesi var buranın birçok yerde olduğu gibi. 

Kızkumu hakkında daha detaylı bilgiler almak isteyen dostlarımızın "Bir Aşk Hikayesi Kızkumu" isimli gezi yazımı okumalarını tavsiye ediyorum.


Kızkumu
Kızkumu üzerinde yürüyen sevimli insanlar :)

Kızkumu'nda zamanımız doluyor ve tekrar araçlarımızda toplanıyoruz. Gün boyunca birçok yeri gezip birçok aktivite yaptığımız için yorulduğumuzu hissediyoruz. Biz bu kadar yorulmuşken küçükler ne yapsın peki? Jeep'lerden birinde sevimli bir ingiliz çocuğun uykuya yenik düştüğünü görüyoruz :)

Jeep Safari Yorgunluğu :)
                               
Marmaris'e dönerken tatlı bir yorgunluk çöküyor üzerimize. Ama gerçekten bu yorgunluğa değiyor. Son olarak Marmaris'in muhteşem manzarasında ekip olarak bir hatıra fotoğrafı çekiliyoruz.

Jeep Safari Ekibimiz

Bu güzel günde birlikte olduğumuz bütün ekibimizle Marmaris'in güzel manzarasından sevgiler. Bu güzel güne katkıda bulunan herkese teşekkürler. İbrahim Batman, Kamil Kocabaş, Furkan Gökçan, Nezih Şahin, Burak Gül, Gamze Öztemur, Ceren Öztürk, Cemile Akyasan, Seçil Yıldız, Fadime Kıyak, Tuğba Korkmaz, Gülçin İbiş, Turan Başoğlu, Süleyman Baştor, Recep Tebiş, Betül Vardar.

Jeep Safari turunda gezdiğimiz güzergah;Caner ÇELİK

Fotoğraflar : Caner ÇELİK, Şevki YANIK

                               

MARMARİS ÇEVRESİ GEZİ YAZILARIM
Bir Tatlı Huzur Almaya Geldim "Çiftlik" (Çiftlik Koyu)
Dünyanın İncisi "Marmaris" (Marmaris)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gezilerim sırasında anlık paylaşımlarımı yazılardan önce İnstagram'dan yapıyorum. Dilerseniz İnstagram Hesabımı takip edebilirsiniz. Ayrıca Facebook Sayfamdan da paylaşımlarımı takip edebilirsiniz.

Yazı hakkındaki fikir ve görüşlerinizi yazının altına yorum yaparak paylaşırsanız çok sevinirim. Ayrıca bölgeye gezi planı yapacaklar sorularını paylaşabilirler. Elimden geldiğince yardımcı olmaktan zevk duyarım. Beğendiğiniz yazıları lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşınız. Teşekkürler :)

Bu yazıda Marmaris Jeep Safari Turu, Marmaris'te safari, marmaris gezilecek yerler, marmaris görülecek yerler, marmaris gezi rehberi, marmaris gezi notları, marmaris rehberi, kızkumu marmaris, turgut şelalesi marmaris, turgut köyü marmaris, marmaris jeep kiralama   konularına yer verdik. Umarım beğenmişsinizdir. 

Bütün Gezi Yazılarım

Takip İçin
   

11 yorum:

 1. caner bey böylesine güzel bir gün geçirmemizi sagladığınız için sizlere sonsuz tesekkürlerimi sunuyorum. gerçekten cok güzel bir gündü. gelecek yıl jeep safariyi tekrardan istiyoruz. emeginize saglık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım tekrar bir arada olabiliriz. Marmaris civarında olursak tabiki birlikte tekrar bir tur yaparız :)

   Sil
 2. Muhteşem eğlenceli bi tur gerçekten giden herkese tavsiye ederim. Eğer yapmazsanız eksik sayılırsınız benden demesi

  YanıtlaSil
 3. Caner bey size nasil teşekkür etsem bilemedim sizinle bu sene tanışma fırsatı buldum marmariste turunuza katılmıştım katilamadigim turlar icin sitenize girip sanki oradaykısım gibi hissediyorum sizin gibi gezginler çok nadir tekrardan böyle bir site içinde bizi bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim emeğinize sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Furkan bey ilginize teşekkür ederim.

   Sil
 4. Öncelikle bize aktardığınız bu güzel bilgiler için teşekkür ederim. Arkadaşlarım ve ben aldıgımız bu bilgilerden sonra marmaris planlarını erkenden yapmaya başladık. Marmarise geldiğimiz de yapacağımız ilk tur Jeep safari turu olacaktır. Tekrar teşekkür ederim.Emeginize sağlık :)

  YanıtlaSil
 5. Hoş bir gezi yazısı olmuş özellikle su savaşları kısmı çok eğlenceli görünüyor. 4 yıl önce marmariste tatil yapmıstım fakat jeep gezisine katılmamıştım sanırım çok şey kaçırmışım. Bu yaz kesinlikle marmaristeyim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katılmalısınız Figen hanım :)

   Sil
 6. Marmaris'te organize ettiğimiz en güzel turlardan bir tanesidir jeep safari turu. Bir sonraki Marmaris ziyaretinizde yine bekleriz, başka turlarımızada katılıp böyle güzel yazılar yazabilirsiniz. Lütfen bir sonraki ziyaretinizde bizimle irtibata geçin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nazik davetiniz için teşekkür ederim. Marmaris'te görüşmek üzere sağlıcakla kalın

   Sil
 7. Caner bey hangi firmayla turunuzu yapmıştınız acaba?

  YanıtlaSil

En Çok Okunanlar