2015 Türkiye Tavla Turu 5.Ankara Açık Tavla Turnuvası2015 yılı Türkiye Tavla Turunun son ayağı olan 5.Ankara Açık Tavla Turnuvası 7-8 Kasım 2015 tarihlerinde Ankara'da The Green Park Hotel'de düzenlendi. Başkent Tavla Derneği'nin ev sahipliğini yaptığı turnuvada bizde İstanbul'dan katılım sağladık. 

İstanbul, İzmir, Bursa başta olmakla beraber Türkiye'nin birçok şehrinden tavla severler Ankara'da buluştu. 5.Ankara Açık'ta şampiyonluk Ankara'dan Ümit BALTA'nın oldu. Beyefendi kişiliği ile tanınan Ümit BALTA, nitelikli oyun gücünü de ortaya koyan bir başarı elde etti. Final masasının diğer tarafında ise bir başka beyefendi oyuncu KKTC'den Cengiz DİNDAR vardı. KKTC tavlası, İzmir Açık'taki şampiyonluklarından sonra bir başka önemli başarıya da Ankara'da imza attı. Turnuvanın üçüncüsü ise İstanbul Tavla Derneği Başkanı ve Türk tavlasının önemli ismi Fuat ERDAĞ elde etti. 

Türkiye Tavla Turu puanlamasında birincilik mücadelesi nefes kesti. İstanbul'dan Ali Çetin BELENE turun son saatlerinde Antalya'dan İlker GÖÇHAN'ı geçerek birinciliği elde etti. İki usta oyuncumuzun mücadelesi ilgi ve takdir ile izlendi.Ben ise turnuvanın ana aktivitesine şanssız başladım. İlk gün 3 mağlubiyet alarak turnuvayı 121. sırada tamamladım (132). İkinci gün düzenlenen Son Şans turnuvasında ise 2 galibiyet, 1 mağlubiyet alarak turnuvayı 18.sırada tamamladım (102).

Her yıl 10 Kasım'a en yakın haftasonu tarihlerinde geleneksel olarak düzenlenen Ankara Tavla Turnuvası büyük atamızın anısına başarılı bir organizasyon ile gerçekleşti. Bu başarıya imza atan Başken Tavla Derneği'ne ve turnuvanın organizasyonunda emeği geçen herkesi tebrik ve teşekkür ederim.Turnuvada Aldığım Sonuçlar

5.Ankara Açık Turnuvası
Caner ÇELİK (İSTANBUL) 4 - 9 Ercan GÜLEÇ (İZMİR) 
Caner ÇELİK (İSTANBUL) 7 - 9 Tuhan TOPKAÇ (FETHİYE)
Caner ÇELİK (İSTANBUL) 7 - 9 İskender BERK (İZMİR)

5.Ankara Açık Son Şans Turnuvası
Caner ÇELİK (İSTANBUL) 5 - 2 Dinçer GÜNEŞ (İSTANBUL)
Caner ÇELİK (İSTANBUL) 5 - 0 Tayfun SEYREKBASAN (İZMİR)
Caner ÇELİK (İSTANBUL) 0 - 5 İrfan MIZRAKÇI (İSTANBUL)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bu yazıda Tavla Turnuvaları, Ankara Tavla Turnuvaları, Türkiye Tavla Turu, 5.Ankara Açık TavlaTurnuvası, Modern Tavla Turnuvaları, Başkent Tavla Kulübü, Ankara Tavla Derneği, İstanbul Tavla Kulübü konularına yer verdik. Umarım beğenmişsinizdir. 
Lütfen yazıya yorum yapınız ve eğer beğendiyseniz paylaşınız. Teşekkürler :)
Bu Yazıyı Paylaş:  Facebook Twitter Google+

0 Yorum:

Yorum Gönder

En Çok Okunanlar