Çanakkale İstanbul'da!


Bugün Mecidiyeköy'de dolaşırken Cevahir Alışveriş Merkezi'nin önünde duran bir tırı görünce çok mutlu oldum. İstanbul Belediyesi tarafından bu tır Çanakkale 1915 mini müzesi haline getirilmiş ve meydanda sergileniyordu. 

Henüz Çanakkale'yi çeşitli nedenlerden dolayı göremeyen birçok kişi maalesef ki mevcut. Her ne kadar bu çok büyük bir eksiklik olsa da Çanakkale ruhunun en azından biraz olsun insanlara yaşatabilme fikri beni çok mutlu etti.

Müze haline getirilmiş bu tırın içerisinde çanakkale savaşlarında kullanılmış bir çok mermi, tüfek ve savaş malzemeleri sergileniyor. Ayrıca maketler ile savaşın ruhu yansıtılıyor.

Dışarıdaki tezgahta ise Çanakkale ile ilgili hediyelik eşyalar satın alabiliyorsunuz. Üstelik tıpkı Çanakkale'deki gibi gayet uygun fiyatlarla. 

Yaklaşık 10 dakikada gezebileceğiniz bu mini tır müzesi bile sizleri heyecanlandırmaya yetiyor. Düşünün ki bir de Çanakkale'de olsanız...?


Çanakkale 1915 Tır Müzesi 18 Aralık 2016 tarihine kadar Mecidiyeköy Cevahir Alışveriş Merkezi önünde sergilenecekmiş. Üstelik ücretsiz. Yolu düşen herkesin en  azından bir uğramasını tavsiye ediyorum. 

Umarım bir gün herkes Çanakkale'yi görür, o savaşın izlerine şahit olup o ruhu yaşayabilir. Çanakkale hakkında yazdığım detaylı yazıyı da okuyarak ben de sizlere belki de katkıda bulunabilirim. 

Sevgilerle.


05.12.2016
Caner ÇELİK
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Yazı hakkındaki fikir ve görüşlerinizi yazının altına yorum yaparak paylaşırsanız çok sevinirim. Ayrıca bölgeye gezi planı yapacaklar sorularını paylaşabilirler. Elimden geldiğince yardımcı olmaktan zevk duyarım.

Gezilerim sırasında anlık paylaşımlarımı yazılardan önce İnstagram'dan yapıyorum. Dilerseniz sosyal medya hesaplarımdan paylaşımlarımı takip edebilirsiniz.

Bu yazıda  Çanakkale 1915, Cevahir Avm Önündeki Çanakkale Tırı, Çanakkale Mini Müzesi, İstanbul Çanakkale Müzesi   konularına yer verdik. Umarım beğenmişsinizdir.

Sosyal Medya Takip
   
Bu Yazıyı Paylaş:  Facebook Twitter Google+

1 yorum:

  1. Gerçekten güzel bir düşünce. Sizde bu konuyla alakalı bilgi verdiğiniz için size de teşekkür ederiz. Bugün gitmeyi düşünüyorum

    YanıtlaSil

En Çok Okunanlar