Sakarya Deprem Kültür Müzesi


 Sakarya'da bulunan Deprem Kültür Müzesi'ni sizler için gezdim. Bu müze 17 Ağustos 1999 tarihinde Gölcük merkezli meydana gelen 7.4 şiddetindeki Büyük Marmara Depremi anısına depremin 5.yıldönümünde 17 Ağustos 2004 tarihinde açılmış. 

Müze içerisinde depreme ait bilgiler, fotoğraflar ve depremde kaybettiğimiz canlarımız anısına yapılan bir maket mevcut. Müzenin en etkileyici kısmı ise 7.4 şiddetinde depremin hissiyatını yaşatabilmek amacıyla hazırlanan deprem simülasyonu. 

Müze gezisinin tamamını youtube kanalımda yayınladım ve detayları anlattım. Aşağıdaki linki tıklayarak müzeyi birlikte gezebiliriz. Keyifli seyirler.. :)
Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir
hababam-sinifi-muzesi-gezibaris-manco-evi-muzesi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Yazı hakkındaki fikir ve görüşlerinizi yazının altına yorum yaparak paylaşırsanız çok sevinirim. Ayrıca bölgeye gezi planı yapacaklar sorularını paylaşabilirler. Elimden geldiğince yardımcı olmaktan zevk duyarım.

Gezilerim sırasında anlık paylaşımlarımı yazılardan önce İnstagram'dan yapıyorum. Dilerseniz sosyal medya hesaplarımdan paylaşımlarımı takip edebilirsiniz.

Bu yazıda  Deprem Müzesi, Sakarya Deprem Müzesi, Sakarya Deprem Kültür Müzesi, Sakarya gezilecek yerler, Sakarya Görülecek Yerler, Sakarya Vlog, İstanbul Depremi, Gölcük Depremi, Deprem Simülasyonu  konularına yer verdik. Umarım beğenmişsinizdir.

Sosyal Medya Takip
   
Bu Yazıyı Paylaş:  Facebook Twitter Google+

0 Yorum:

Yorum Gönder

En Çok Okunanlar