2016 Türkiye Tavla Turu 7.İzmir Açık Turnuvası


2016 Türkiye Tavla Turu'nun ikinci ayağı olan 7.İzmir Açık Turnuvası 28-29 Mayıs 2016 tarihlerinde İzmir Wyndham Özdilek Hotel'de düzenlendi. İzmir Tavla Derneği'nin ev sahipliğini yaptığı turnuvaya Türkiye'nin birçok yerinden 159 oyuncu katıldı. İki İzmirli oyuncunun final oynadığı ana kademede şampiyonluğu Mehmet UZ (İzmir)  alırken, turnuva ikincisi ise Hilmi GÖÇHAN (İzmir) oldu. 

Turnuva kapsamında düzenlenen Son Şans Turnuvasını ise Serkan ARTAN (Ankara) kazandı. 


Gelelim bana.. Turnuvanın ana kademesini 3 galibiyet alarak 70.sırada (159) tamamladım ve TBGT 2016 sıralamasında 80.sıraya yükseldim. Bu beni Sakarya'da oynanacak Büyük Final turnuvasına gidecek 64 oyuncuya girme yarışında finale bir adım daha yaklaştırdı. 

Turnuva kapsamında düzenlenen Son Şans Turnuvası'nı ise 13. sırada (103) tamamladım. Değerli kardeşim Serkan ÇALIŞIR ile birlikte yarıştığımız Danışman Çİftler Turnuvası'nda ise final oynayarak turnuvayı ikinci olarak tamamladık ve İzmir'den de kupa ile döndük. 


İzmir'de her zaman olduğu gibi rekabet, heyecan ve centilmenlik dolu bir turnuva geçirdik. Bu güzel turnuvaya ev sahipliği yapan İzmir Tavla Derneği'ne ve organizasyonda görevli dernek üyelerine teşekkür ederiz.


2016 Türkiye Tavla Turu 24-25 Eylül tarihlerinde düzenlenecek İstanbul Turnuvası ile devam edecek. Türkiye'nin en iyi oyuncuları bu defa İstanbul'da bir araya gelecek. 

İzmir'den Sevgilerle... Bekle Bizi İstanbul...----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bu yazıda Tavla Turnuvaları, İzmir Tavla Turnuvaları, Türkiye Tavla Turu, 7.İzmir Açık TavlaTurnuvası, Modern Tavla Turnuvaları, İzmir Tavla Kulübü, İzmir Backgammon Club, İstanbul Tavla Kulübü konularına yer verdik. Umarım beğenmişsinizdir. 
Lütfen yazıya yorum yapınız ve eğer beğendiyseniz paylaşınız. Teşekkürler 
Bu Yazıyı Paylaş:  Facebook Twitter Google+

0 Yorum:

Yorum Gönderme

En Çok Okunanlar